Producent bluz damskich. Hurtownia bluz damskich. Sprzedaż hurtowa online i stacjonarnie w CH Ptak.

Filtruj

Wyświetlanie 1–9 z 166 wyników

Bluzy damskie do niedawna były uznawane raczej za element stroju „spacerowego”. Zdecydowanie nie komponowały się ze stylizacjami do biura albo na spotkanie z przyjaciółkami w restauracji czy przy kawie. Dziś się to zmienia. Dlaczego i czy to dobrze?

Bluzy damskie – nowe materiały i kroje

Przede wszystkim prawie każdy polski producent bluz damskich zmienił już koncepcje projektowe. Odkąd elementem strojów codziennych stały się sneakersy i – mówiąc ogólnie – buty sportowe, trzeba było przeprojektować inne elementy garderoby. Pierwsze swoją ofertę zmodyfikowały hurtownie bluz damskich, bo miały do tego największe możliwości. Producenci potrzebowali nieco więcej czasu, ale dziś już ich propozycje dobrze okrzepły. Modne bluzy damskie nie przypominają już odzieży treningowej, choć zachowały swój swobodny, casualowy styl. Zdecydowanie częściej jednak są szyte z nieco delikatniejszych materiałów, a ich krój został nieco złagodzony. W hurcie odzieży bluzy damskie często są dostępne już w segmencie ofert odzieży biurowej. Trafiają tam przede wszystkim nieco bardziej eleganckie bluzy damskie rozpinane. Przypominające odrobinkę bluzki klasyczne, ale od nich cięższe, cieplejsze i często milsze w dotyku.

Nie zmienia się natomiast znacząco sam krój. Bluzy damskie są swobodniejsze od typowych elementów stroju formalnego, więc dają też większą swobodę ruchu. Świetnie komponują się z jeansami albo spodniami 7/8 w mniej oficjalnym wydaniu. Pojawiły się w ofertach producentów bluz damskich w wariancie wykonanym z nieco innych materiałów niż ciężka bawełna lub grube tkaniny syntetyczne. Bluzy na co dzień są cieńsze, delikatniejsze i często bardziej ozdobne.

Moda na bluzy damskie w stylu casual

To nie importerzy bluz damskich odpowiadają za wzrost ich popularności. Tego potrzebował rynek. Dziś bowiem ścisły podział na odzież elegancką, biurową, casualową i parę innych typów nie ma już większego uzasadnienia. Poza pewnymi szczególnymi okazjami raczej już przy budowie garderoby nikt się nie zastanawia, kiedy konkretna bluza będzie dobra, a kiedy nie. Do tej pory inne kryteria wygody i komfortu stosowało się dla bluz damskich, bluzek, spodni czy marynarek, a to przecież absurd. Producenci polskich bluz damskich posłuchali więc rozsądnego głosu swoich klientek. Klientek, które stwierdziły, że albo coś jest wygodne, albo wygodne nie jest. Tworzenie dziwnych warunków dodatkowych jest tu niczym nieuzasadnione. Tak powstał styl, który dziś nazywa się casualowym – połączenie elegancji z codzienną swobodą.

Bluzy damskie przede wszystkim wygoda

I choć oczywiście taka koncepcja nadal na pewne okazje będzie nieodpowiednia. Niektórych będzie raziła, to ma rację bytu i wynika z najbardziej zdroworozsądkowych argumentów, jakie w ogóle można wysnuć. Bluzy po prostu są wygodne i dlatego są ubierane częściej, w wielu różnych stylizacjach i to takich, które jakiś czas temu byłby nie do przyjęcia. Moda na casual oznaczała jednak dla hurtowni bluz damskich coś jeszcze innego. Trzeba było przeformułować całe oferty. Importerzy odzieży damskiej byli w dobrej sytuacji. Mogli dobierać dostawców, którzy już zdążyli przystosować swoje oferty do nowych trendów. Natomiast w hurtowniach pojawiały się przez jakiś czas stylizacyjne dziury. Brakowało właśnie bluz, ale też często shirtów, czyli tej odzieży, która do tej pory była traktowana raczej jako typowo swobodna.

Wszystkie przetasowania sprawiły, że podział na odzież wygodną, elegancką i codzienną zatarł się zupełnie i bardzo dobrze, ponieważ te trzy warunki powinny być spełnione łącznie. Właśnie bluzy damskie są tego świetnym przykładem. Polscy producenci odzieży damskiej szybko to zrozumieli, tworząc ciekawe linie produktów. Bluzy stały się już elementem ubioru codziennego. Choć raczej trudno będzie powiedzieć, że są eleganckie. To na pewno nie ma już podstaw, by mówić, jak kiedyś, że są nijakie.

Warto kupić bluzę

Panie, które w swojej garderobie jeszcze nie mają żadnej nowej bluzy, powinny pomyśleć nad jej zakupem. Ciekawe propozycje ma w ofercie każdy producent odzieży, każdy importer i hurtownia. Można poszukać czegoś w stonowanych kolorach albo bardziej ekstrawaganckiego. Do stylizacji ze spodniami i sneakersami bluza damska pasuje o niebo lepiej niż klasyczna marynarka. A często nawet lepiej niż bluzka.

Warto więc dołożyć do szafy przynajmniej dwie bluzy, żeby móc poczuć się swobodnie w każdej okazji. Zyskać możliwość tworzenia jeszcze mniej formalnych, ale ciekawych i przyjemnych dla oka i ciała kreacji. Oczywiście warto przy wyborze patrzeć nie tylko na cenę, ale także na jakość. To jednak chyba sprawa oczywista i nikogo nie trzeba przekonywać, że bluza ma być przede wszystkim dobrze uszyta. Ta zasada obowiązuje jednak przy każdy odzieżowych zakupach. Liczy się przede wszystkim jakość, a nie cena. W lepszej bluzie można chodzić latami, natomiast w ładnej, ale kiepsko uszytej… cóż. Najczęściej chodzić nie da się wcale, a kupować tylko po to, żeby zajmowała miejsce w szafie to kiepski pomysł.

Zobacz również: Dresy damskie