Producent garniturów damskich. Import. Sprzedaż hurtowa.

Filtruj

Wyświetlanie 1–9 z 11 wyników

Garnitury damskie często są stawiane za wzór, jeśli chodzi o klasyczną elegancję. Jednak przy wyborze nie można ograniczyć się tylko do oceny estetyki. Kluczowe znaczenie będzie miał wybór właściwego materiału, co jest trudne. Producenci damskich garniturów używają naprawdę wielu tkanin, a wiedza o ich właściwościach wcale nie jest powszechna.

Damskie garnitury z poliestru

Poliestrowe garnitury damskie stanowią większość oferty importerów odzieży damskiej. Ich podstawową zaletą jest niska cena. Hurtownia garniturów damskich sprzedaje je już za kilkadziesiąt albo sto kilkadziesiąt złotych od sztuki. Poliester nie zagniata się, nie kurczy i dobrze znosi czyszczenie. Ma jednak jedną wadę – nie jest materiałem przewiewny. Z tego też powodu prawie każdy polski producent garniturów damskich, szyjąc z poliestru, ogranicza się raczej do stosunkowo cienkich tkanin i albo rezygnuje z podszewek, albo stosuje najcieńsze i najdelikatniejsze z nich. Żeby była jasność: garnitury z poliestru nie są złe. Jeśli chcesz wyglądać dobrze, ale nie masz zbyt dużego budżetu, to będzie to rozwiązanie kompromisowe. Pamiętaj jednak, że na lato raczej nie będzie to najlepszy wybór.

Bawełniane garnitury damskie

Bawełniany garnitur łatwiej znajdziesz u polskiego producenta odzieży damskiej niż u importera. Bawełna jest wyraźnie droższa od poliestru, ale nosi się ją przyjemnie. Jest stosunkowo przewiewna, ale na lato nie będzie idealnym rozwiązaniem, ponieważ słabo odprowadza ciepło. Jeśli jednak zależy ci na dobrze dopasowanym garniturze z klasą, to bawełna będzie świetnym wyborem. Importer modnych garniturów damskich na pewno będzie mógł ci coś zaproponować. Sporo też będzie wzorów w różnych hurtowniach, ale i tak największy wybór zwykle mają producenci w swoich sklepach internetowych albo punktach partnerskich.

Wełna i tweed

W zasadzie każdy polski producent garniturów damskich i hurtowania zajmująca się ich dystrybucją, na sezon jesienno-zimowy wprowadzają do oferty garnitury z wełny i tweedu. Ten drugi materiał to specjalnie obrabiana, grubsza i nieco droższa wełna. W obu przypadkach taki garnitur jest nie tylko trendy, ale przede wszystkim ciepły i wygodny. Należy jednak pamiętać, że materiały te kiepsko znoszą pranie. Tweed jest wodoodporny, wełna z czasem zaczyna nasiąkać, za to lepiej od tweedu oddycha i odprowadza ciepło. Tu jednak zwróć uwagę, jeśli kupujesz u importera garniturów damskich. Niektóre firmy używają mieszanek wełna/tweed z włóknami syntetycznymi. Garnitur jest wtedy lżejszy i odporniejszy na przykład na przypadkowe rozerwanie. Będzie też nieco mniej przyjemny w dotyku i nie będzie już tak dobrze przepuszczał powietrza.

Kaszmirowe garnitury

Tych najlepiej będzie szukać w dobrej hurtowni garniturów damskich albo bezpośrednio u importera odzieży. Kaszmir to lekka, bardzo przyjemna w dotyku tkanina, która świetnie się prezentuje, jeśli zostanie prawidłowo skrojona. Garnitur damski z kaszmiru będzie wybornym rozwiązaniem na lato. Miękkość i możliwość efektownego wybarwienia sprawia, że wiele propozycji kaszmirowych garniturów pasuje nie tylko do oficjalnych stylizacji, ale też do tych nieco bardziej casualowych. To będzie oczywiście uzależnione także od kroju, ale zasadniczo kaszmir jako materiał na letnie garnitury daje chyba największe pole manewru.

Garnitury damskie z lnu

Len najczęściej jest wykorzystywany do szycia męskich garniturów, ale i damskie się czasem z tej tkaniny produkuje. To idealne rozwiązanie na lato i wielu polskich producentów odzieży faktycznie lniane garnitury wprowadza do swojej oferty. Są one lekkie, przewiewne i świetnie wyglądają. Mają w zasadzie tylko jedną wadę – szybko się gniotą. W strojach najbardziej eleganckich może to razić, ale już nieco bardziej casualowe stylizacje nabiorą nawet dzięki temu dodatkowego uroku.

Garnitury damskie – Jakość przede wszystkim

Nawet najlepszy materiał nie załatwia wszystkiego. Trzeba zwracać uwagę na jakość wykonania, bo garnitur damski, nawet najbardziej casualowy, musi być zszyty i skrojony idealnie. Dlatego warto szukać u polskich producentów odzieży, a z hurtowni garniturów damskich i u importerów wybierać tylko odzież znanych i cenionych marek. Starannie położone szwy, równo wszyta podszewka, równe linie guzików i perfekcyjne wykończenie kołnierzyka to detale, które będą decydowały o klasie stroju. Warto poświęcić im więcej uwagi, żeby jakiś drobiazg nie zepsuł doskonałej stylizacji.

Kupując garnitury u importera odzieży, warto pamiętać, że te najlepsze i tak będą dość drogie. Na plus można za to policzyć ich trwałość: jeśli kupisz sobie dwa albo trzy ładne damskie garnitury, to przez lata będą one pozwalały na tworzenie kolejnych i kolejnych kreacji, które będą się zawsze wyróżniały estetyką i dopracowaniem. Kupując najtańszy garnitur, raczej nie masz co liczyć na taką trwałość i równie dobre efekty stylistyczne. Jeśli jednak nie masz żadnego garnituru w swojej garderobie, to zdecydowanie powinnaś kupić przynajmniej jeden dobry – na pewno się przyda.

Zobacz również: Kombinezony damskie