Producent marynarek damskich. Import. Sprzedaż hurtowa.

Filtruj

Wyświetlanie 1–9 z 44 wyników

Marynarki damskie – dziś najczęściej utożsamiane z żakietami, choć nadal są między nimi pewne drobne różnice. Kojarzyły się ze strojem sztywnym i oficjalnym. Na szczęście dzięki kilku swobodniejszym projektom można już przenieść je na nieco inną półkę. Nadal pozostaną elementem stylizacji eleganckich. Na ślub albo najbardziej oficjalne spotkania firmowe, ale niektóre dadzą się nosić do mniej oficjalnych kreacji.

Marynarki damskie i żakiety: dwa podstawowe kroje

Różnice między żakietami i marynarkami damskimi nie są czysto arbitralne. Marynarka damska teoretycznie bardziej niż żakiet przypomina klasyczną marynarkę męską, ale to nie zawsze prawda. Kiedy jednak sprawdzisz ofertę producenta marynarek damskich, spotkasz się tam głównie z dwoma dominującymi stylami: inspirowanym klasyką w stylu Coco Chanel krojem pudełkowym ze skróconymi rękawami i zabudowanym dekoltem albo typowym krojem marynarkowym w głębokim dekoltem, wyraźnym taliowaniem i długimi rękawami. W obu przypadkach będą to marynarki na oficjalne okazje. Sprawdzą się na biznesowe spotkania na najwyższym szczeblu albo na ślub, jeśli nie chcesz włożyć sukienki.

Żeby pasowały lepiej na mniej oficjalne okazje, trzeba w nich to i owo zmienić. W ofertach importerów i hurtowni marynarek damskich można znaleźć sporo propozycji odzieży eleganckiej w wyrazistych kolorach. Jest to raczej niezalecane rozwiązanie w przypadku aranżacji biznesowych, ale jeśli chcesz zachować oficjalny krój, ale jednocześnie zmniejszyć ciężar gatunkowy. To ubranie się w intensywnie żółtą albo jasnozieloną marynarkę będzie skutecznym sposobem. Kroje jednak nadal pozostaną bez zmian. Oczywiście, że pewne różnice będą się czasem pojawiały. Jednak w obrębie tych dwóch krojów projektanci nie pozwalają sobie na wiele, chcąc zachować ich klasyczny, oficjalny charakter.

Trochę więcej egzotyki

Innym sposobem na to, by zmniejszyć stopień formalności, jest zmiana fasonu. Nie każdy polski producent się tego podejmuje, za to importerzy marynarek damskich zwykle będą w stanie przedstawić przynajmniej parę propozycji. Jedną z nich są marynarki damskie w stylu kimono. Z reguły zachowująca styl marynarki, ale nieco krótsza, a przede wszystkim przewiązywana w talii. Pozwala to na ciekawe podkreślenie sylwetki i zdecydowanie przełamuje szablonowość stylizacji. Dziś też coraz częściej można zobaczyć marynarki, które naprawdę daleko odchodzą od kanonu elegancji. I w zasadzie mieszczą się w segmencie casualowym – asymetryczne, z kapturem, z krótkimi rękawami. Pozornie najmniej od klasycznego wzorca odchodzi zwyczajna marynarka w kratę. Jednak w praktyce jest ona rozwiązaniem bardzo nietypowym i również gatunkowo lżejszym.

Można więc przełamać oficjalność na kilka różnych sposobów. Przy czym należy jednak robić to z głową, ponieważ niektóre z propozycji producentów marynarek damskich są, delikatnie mówiąc, awangardowe i nie wszystkim przypadną do gustu. W każdym wydaniu zachowują jednak w sobie coś z tego klasycznego wzorca elegancji. Pewnie dlatego wiele pań regularnie sprawdza oferty importerów marynarek. Żeby wzbogacić swoją garderobę o taki żakiet, który będzie się dobrze komponował z różnymi półoficjalnymi stylizacjami.

Niezmienna jest tylko jakość

Kroje i kolory mogą się zmieniać, czego przykładów hurtownie marynarek damskich dają każdego roku dosłownie setki. Jest jednak coś, co w przypadku żakietu się nie zmienia i jest to jakość. Tu naprawdę nie ma miejsca na kompromisy. Nawet te ekstrawaganckie i nietypowe żakiety muszą być uszyte perfekcyjnie i wyłącznie z najlepszych materiałów. Jest to element stroju, w którym pozostaje się przez wiele godzin. Więc oddychający materiał, który cały czas pozostaje przyjemny w dotyku, to wymóg absolutnie niepodlegający żadnym negocjacjom. Warto więc rozglądać się za marynarkami przynajmniej częściowo wykonanymi z tkanin naturalnych. Na podszewce innej niż poliestrowa, ponieważ ta oddycha bardzo słabo i po pewnym czasie znacząco obniża komfort noszenia takiej marynarki.

Nawet jednak, jeśli cena marynarki czasem powoduje chwilę wahania, to żadna garderoba nie będzie kompletna, jeśli się w niej marynarka nie znajdzie. W życiu każdej kobiety zdarzają się oficjalne okazje – przyjemne lub nie, ale zawsze wymagające ubrania stroju, który będzie licował z charakterem wydarzenia. W takich sytuacjach marynarki, szczególnie te o klasycznym kroju, są niezastąpione. Co zaś tyczy się modeli bardziej swobodnych, to te już bezkonkurencyjne nie są, ale na pewno pozwalają na stworzenie paru ciekawych aranżacji, których nie dałoby się zbudować z żadnym innym okryciem.

Nadal jednak pozostaje kryterium jakości – nie ma mowy o szukaniu półśrodków: polscy producenci marynarek damskich co roku wypuczają na rynek naprawdę liczne projekty, które są uszyte perfekcyjnie i mają ciekawy charakter, a jeśli to nie wystarcza, to importer lub hurtownia na pewno będzie miała coś więcej do zaoferowania: warto się z tymi propozycjami zapoznać i poszukać marynarki dla siebie.

Zobacz również: Płaszcze damskie