Producent koszul damskich. Import. Sprzedaż hurtowa.

Filtruj

Wyświetlanie 1–9 z 13 wyników

Koszule damskie, wbrew pozorom historia damskich koszul wcale nie jest długa. Jeszcze nie tak dawno koszule były wyłącznie męskie, natomiast dla kobiet szyto bluzki. Można oczywiście spierać się, że to tylko kwestia nazwy. Ale kiedy przyjrzeć się temu, w jakich stylizacjach używa się bluzek, a w jakich koszul, to różnice stają się wyraźniejsze.

Koszule damskie – niezbędne w odważnej i oficjalnej stylizacji

Koszule damskie są najczęściej elementem stylizacji oficjalnych i eleganckich. Zamiast bluzek, które są przeważnie dość cienkie i raczej lekkie, koszule nawiązują do wzorców zaczerpniętych z kanonu męskiej elegancji. Są bardziej zdecydowane, mają nieco cięższy krój i lepiej niż bluzki komponują się na przykład z marynarkami. Wiele oczywiście zależy od tego, z jakiego materiału producent koszul damskich je uszyje. Natomiast w ogólnym ujęciu będzie prawdą, że o ile bluzki świetnie pasują do spódnic, o tyle już koszule lepiej wyglądają w połączeniu ze spodniami. Koszule damskie są też niezbędnym elementem najbardziej oficjalnych stylizacji biznesowych. Bluzki w tym przypadku zostały raczej odsunięte na dalszy plan jako lżejsze i mniej eleganckie. To oczywiście znów kwestia gustu, niemniej jednak w tym uogólnieniu jest coś prawdziwego.

Najbliższa koszula ciału

Widać i w ofertach hurtowni koszul damskich, i ich producentów, że koszule szyje się głównie z materiałów ciepłych w dotyku. Często albo z tkanin naturalnych, albo mieszanych z przewagą włókien naturalnych, szczególnie w nieco wyższym segmencie cenowym. Importerzy koszul damskich często sprowadzają odzież uszytą z włókien syntetycznych. Ale przeważnie nie dorównuje ona ani elegancją, ani wygodą tym naturalnym. Dlaczego tak się dzieje? W przeciwieństwie do bluzek koszule są projektowane raczej z myślą o noszeniu w nieco chłodniejszej porze roku. Przy czym jest to oczywiście rozgraniczenie czysto arbitralne i nie zawsze prawdziwe.

Koszule jednak mają zapewniać komfort, a nie lekkość. Nie mogą co prawda krępować ruchów. Są projektowane przede wszystkim z myślą o klasycznej elegancji i nie zostawiają projektantom zbyt dużego pola do popisu. Naturalne włókna, które lepiej odprowadzają ciepło i wilgoć są w tym zastosowaniu najlepsze. To ważne, ponieważ w przeciwieństwie do bluzek koszule będą najczęściej przykryte marynarką. Importerzy koszul damskich oczywiście mają do zaoferowania wiele odzieży, która wymyka się takiemu ścisłemu opisowi. Natomiast warto też rozgraniczyć typowe koszule damskie, te oficjalne i eleganckie, od nieco bardziej awangardowych propozycji.

Koszule damskie – Ile koszul trzeba mieć?

Z jednej strony, żeby dobrze zaopatrzyć swoją garderobę, najlepiej byłoby odwiedzić hurtownię koszul damskich. Jedna to zwykle za mało. Kobiety, które często chadzają w koszulach, potrzebują ich przynajmniej kilku. Warto jednak rozejrzeć się też bezpośrednio u producenta odzieży. Wybór będzie zapewne nieco mniejszy niż w hurtowni. Polscy producenci koszul damskich często stawiają sobie poprzeczkę dużo wyżej niż producenci zagraniczni i są w stanie zaoferować naprawdę perfekcyjnie uszytą odzież.

Po pierwszą damską koszulę warto udać się od razu po zakupie garnitury. Właściwie nic nie będzie się z nim komponowało równie dobrze, co odpowiednio dopasowana koszula. Niektórzy producenci zresztą sprzedają całe kompletu, czyli już garnitur z koszulą. Najczęściej warto jednak koszulę dobrać oddzielnie. Daje to okazję do wyróżnienia się strojem, bo takie pełne komplety zwykle są bardzo formalne i raczej dość przewidywalne. Koszule damskie pozwalają natomiast na odrobinę swobody. Są co prawda odzieżą z górnej półki, ale jeśli chodzi o estetykę, to kobietom wolno więcej niż mężczyznom. Dobór wersji kolorystycznych czy wykończeń będzie zdecydowanie większy.

Importer, hurtownia czy producent?

Producent koszul damskich, zwłaszcza polski, ma zwykle niezbyt rozbudowaną ofertę, ale za to produkty doskonałe jakościowo. Importer koszul damskich daje duży wybór, ale u niektórych importerów będą dominowały tańsze, nieco mniej eleganckie produkty. Największy wybór zwykle daje hurtownia, ale zdecydowanie nie wszędzie można zrobić indywidualne zakupy. Nawet jeśli dziś już hurtownie najczęściej też prowadzą sprzedaż detaliczną lub przynajmniej w umiarkowanie dużej skali. Weź to wszystko pod uwagę i pamiętaj, że ceny też nie zawsze są wskaźnikiem jakości. Skup się przede wszystkim na tym, żeby koszula, którą dla siebie wybierzesz, była uszyta z dobrego materiału i w staranny sposób. Lepiej odrobinę zwiększyć budżet na zakup naprawdę eleganckiej koszuli z najwyższej półki, niż oszczędzić paręnaście złotych i kupić koszulę, która nie będzie się dobrze układała na ciele i nie będzie się dobrze nosiła.

Jeśli zdecydujesz się na zakup koszuli damskiej od producenta, to pamiętaj, że firm, które szyją naprawdę dobre koszule, jest niestety stosunkowo niewiele. Koszula nadal przegrywa z bluzką pod względem popularności i dlatego ich wybór też jest odrobinę mniejszy. Mimo wszystko, właściwie dobierając inne elementy stroju, będziesz mogła stworzyć z nią wiele ciekawych stylizacji.

Zobacz również: Kurtki damskie