Producent kurtek damskich. Import. Sprzedaż hurtowa.

Filtruj

Wyświetlanie 1–9 z 35 wyników

Kurtki damskie. Oferta kurtek damskich od zawsze była dość rozbudowana, a ostatnio jeszcze się zwiększyła. Jest to w dużej mierze zasługa importerów, którzy odkrywają nowe potrzeby kobiet. Główne cechy idealnej kurtki jednak się od lat nie zmieniły: ma być ciepło, wygodnie i stylowo.

Kurtki damskie. Jaka powinna być idealna kurtka damska?

Ile kobiet, tyle odpowiedzi, szczególnie jeśli uwzględni się kwestie estetyczne. Jeśli jednak chodzi o funkcjonalność, to polscy producenci kurtek damskich mają już wyrobione zdanie i w dodatku się nie mylą. Kurtki, bez względu na sezon i styl, powinny być dość lekkie, a na pewno nie mogą krępować ruchów. Powinny mieć kilka praktycznych kieszeni, które pozwolą przechować jakieś drobiazgi.

Każda kurtka musi też chronić przed chłodem. Latem będzie to wymagało raptem jednej warstwy materiału o umiarkowanej gramaturze. Na zimę trzeba wybrać dodatkową podpinkę, podszewkę albo materiał o szczególnych właściwościach. Każda hurtownia kurtek damskich co sezon wprowadza do oferty kilkadziesiąt nowych wzorów. Mają one zaspokoić potrzeby klientek. Natomiast importerzy kurtek nie ustają w poszukiwaniach nowych dostawców, którzy albo osiągają lepsze wyniki w zakresie projektowania estetycznej odzieży, albo wprowadzają nowe technologie, które sprawiają, że kurtki stają się jeszcze wygodniejsze.

Kurtka damska na lato

Kurtka damska na lato powinna być lekka zarówno jeśli chodzi o jej fizyczną masę, jak i estetykę. Najczęściej kurtki pod względem kroju przypominają bluzki lub bluzy. Wyraźne wcięcie i krój, który pozwala poczuć się swobodnie, dodają takim kurtkom uroku. Dobór odpowiedniego materiału sprawia, że świetnie chronią one przed porannym chłodem.

Producent kurtek damskich najczęściej stara się, aby odzież tego typu była estetycznie dopracowana. Pojawiają się mniej lub bardziej wyraźne dodatki dekoracyjne, na przykład sznurowania, suwaki lub guziki i naszywki. Wszystko to po to, by uniknąć estetycznej stagnacji. Jednocześnie jednak warto zwrócić uwagę na to, by letnia kurtka damska była uszyta z materiału, który dobrze oddycha. Nawet bowiem, jeśli rano jest chłodno, to w dobrej kurtce robi się ciepło i gdyby była uszyta z nieprzepuszczających powietrza materiałów, to szybko zamieniłaby się w przenośną saunę.

Kurtka damska na zimę

Już pod koniec lata hurtownie kurtek damskich zaczynają kompletować asortyment na zimę. Kurtka zimowa musi przede wszystkim zapewniać doskonałą ochronę przed chłodem. Nie będzie błędem, jeśli będzie też dodatkowo ograniczała przypływ powietrza. Chłodny wiatr może być nawet większym utrudnieniem niż niska temperatura otoczenia. Spora część damskich kurtek zimowych jest również przynajmniej w pewnym stopniu zabezpieczona przed wodą. Padający śnieg po roztopieniu mógłby nie tylko zwiększać dyskomfort, ale też niszczyłby materiały.

Wyzwaniem jest, aby przy spełnieniu tych oczekiwań kurtka damska pozostawała nadal lekka i nie krępowała ruchów. Temu wyzwaniu potrafią sprostać tylko niektórzy producenci odzieży damskiej. Kurtki damskie zimowe rzadko wyróżniają się estetyką. Mogą być starannie uszyte, doskonale wykończone, ale kolory najczęściej i tak pozostają stonowane. Jeśli szukasz czegoś bardziej wyrazistego, to większe szanse da przejrzenie oferty płaszczy.

Kurtka damska na pory przejściowe

Wiosna i lato są – wbrew temu, co można w pierwszej chwili sądzić – najtrudniejsze do okiełznania. Choć hurtownie i importerzy kurtek damskich usilnie powiększają ofertę, a producenci kurtek robią wszystko, żeby ich odzież była jak najbardziej funkcjonalna, to i tak nie zawsze udaje się osiągnąć cel. Dlaczego? Dlatego, że pory przejściowe są całkowicie nieprzewidywalne, a nie da się uszyć kurtki damskiej, która byłaby jednocześnie letnia i zimowa. Są to więc modele z nieco grubszych materiałów niż odzież letnia, ale najczęściej już bardziej oddychające od kurtek zimowych.

Często stosuje się materiały wodoodporne, choć oczywiście nie we wszystkich kurtkach. Tak naprawdę oferta producentów kurtek damskich jest w tym zakresie bardzo rozbudowana i gdyby ktoś chciał dokonać systematycznej klasyfikacji, to musiałby wyróżnić wiele podtypów kurtek damskich wiosennych i jesiennych. Dla klientek jednak ważniejsze od jakichś akademickich dyskusji jest posiadania naprawdę wygodnej, ciepłej kurtki na wiosnę i jesień. Hurtownie kurtek mają je w swojej ofercie w zasadzie przez cały rok. Producenci przez cały czas opracowują nowe projekty. A w szafach zachodzą wielkie zmiany – nowe wzory, materiały i modne kolory wypierają nieco już znoszone kurtki.

To zaś sprowadza nas do kolejnej porady. Jeśli planujesz zakup kurtki – każdej, a nie tylko przejściowej – poszukaj takiej naprawdę wysokiej jakości. Będzie droga, owszem, ale przez kilka lat zapewni ci komfort w każdym warunkach. W tym celu dobrze przyjrzyj się ofertom importerów kurtek, hurtowni i producentów damskiej odzieży. Mocniejszy materiał, podwójne szwy, solidne wykonanie i w miarę uniwersalna estetyka pozwolą ci użyć tej samej kurtki do wielu stylizacji i przez wiele lat.

Zobacz również: Marynarki damskie