Producent swetrów damskich. Import. Sprzedaż hurtowa.

Filtruj

Wyświetlanie 1–9 z 34 wyników

Swetry damskie to najskuteczniejsza ochrona przed chłodem. Szyje się je z bardzo różnych materiałów i mogą pasować do naprawdę bardzo różnych stylizacji. Wybór swetra może być jednak trudniejszy, niż się wydaje. Wszystko przez to, że i producenci swetrów damskich, i ich importerzy, często starają się wprowadzić do oferty elementy stroju mające zadowolić wszystkie klientki, a w praktyce niedające wielkich możliwości.

Swetry damskie – Wszystko zaczyna się od materiału

Większość pań wciąż kojarzy głównie swetry wełniane. I to skojarzenie nie jest błędne, ale zawęża krąg możliwości. Dziś bowiem wełna owcza jest już używana stosunkowo rzadko. Ten materiał ma kilka poważnych wad, przez co producent swetrów damskich chętniej sięga na przykład po wełnę alpaki. Jest zdecydowanie milsza w dotyku, a do tego bardzo ciepła. To idealne rozwiązanie na zimę.

Co jednak w nie aż tak zimnym czasie? Najbardziej stylowym rozwiązaniem będzie kaszmir. Jest cieńszy, nie aż tak ciepły, ale również dający poczucie komfortu i nadal świetnie wyglądający. Czasem też producent lub importer swetrów damskich skupia się na odzieży wykonanej z tkanin syntetycznych. Te również mogą być ciepłe, często wyglądają nieźle, ale nie zapewniają skórze możliwości oddychania. Noszenie takich syntetycznych swetrów przez dłuższy czas może rodzić pewien dyskomfort. Nie należy jednak tej opcji od razu odrzucać. I tu kolejna ważna uwaga. Wełna i moher są materiałami mało rozciągliwymi, często i one są wzbogacane na przykład nylonem. Zyskują wtedy nieco elastyczności, a jeśli materiał utrzymuje prawidłową proporcję obu typów włókien, to staje się tylko lepszy.

Kroje i fasony swetrów damskich

Wzorów swetrów są tysiące, ale krojów można wyróżnić kilka. Kardigany, pulowery, swetry oversize, rozpinane, krótkie i długie. Te podziały obowiązują, ale są dość arbitralne i pozwalają tylko wstępnie rozpoznać ofertę na przykład hurtowni swetrów damskich. Choć zasadniczo swetry nigdy nie były elementem eleganckich kreacji i powstały jako odzież górska, to od tego czasu zmieniło się już wiele. Dobrze dobrany sweter może na najbardziej oficjalną okazję nadal się nie nadaje. Ale już do biura czy na ważne spotkania towarzyskie – jak najbardziej. Co zaś tyczy się swetrów jako odzieży górskiej, to tutaj, jeśli dobrze poszukać, niewiele się zmieniło. Nie każdy będzie praktyczny, ale jako casualowa, codzienna odzież swetry naprawdę się sprawdzają. Mogą zastąpić narzutkę czy kurtkę przejściową.

W zależności od wielkości, długości i kroju swetry pozwalają maskować niedoskonałości sylwetki albo podkreślać jej atuty. Co więcej – sweter uszyty z dobrego gatunkowo materiału na pewno się nie rozciągnie. Dzięki czemu będzie na tobie wyglądał zawsze równie dobrze. Do bardziej casualowych stylizacji warto też dokupić swetry z kapturami albo symetryczne. Wyglądają one nietuzinkowo, a do tego mają wszystkie zalety swetrów o klasycznym kroju.

Sweter kupujesz na lata

Dobry polski producent swetrów damskich szyje je z doskonałych materiałów i bardzo starannie. Importer swetrów też zwykle ma w ofercie takie modele, które pozwalają na całe lata noszenia. Nawet często ubierane swetry, zużywają się bardzo, bardzo wolno. Najgorzej pod tym względem radzą sobie tkaniny syntetyczne, najlepiej zaś kaszmir i alpaka. Można je nosić nie przez kilka, ale wręcz kilkanaście lat i z wiekiem co prawda trochę się zmienią, ale nie stracą uroku. To dlatego, że te włókna starzeją się z niezwykłym wdziękiem. I choć wprawne oko odróżni sweter nowy od starego, to jednak nie będzie można o tych różnicach mówić w kontekście znoszenia. To ważne, ponieważ najlepsze swetry mogą być dość drogie. Biorąc jednak pod uwagę, że hurtowania swetrów damskich sprzedaje ich dość mało i rzadko trzeba je wymieniać, to cena nie będzie aż tak poważnym problemem.

Swetry damskie nie tylko na zimę

Od jakiegoś czasu producenci swetrów damskich starają się też tworzyć ciekawe propozycje na cieplejszy sezon. Choć sweter z latem zdecydowanie się nie kojarzy, to jednak w sklepach, hurtowniach i u importerów swetrów damskich można znaleźć parę ciekawych propozycji.  Zastąpią one bluzę, gdy ta byłaby zbyt nieformalna, marynarkę na mniej oficjalnych spotkaniach lub bluzkę w typowo casualowych stylizacjach. Takie swetry wymykają się klasycznym podziałom i trudno znaleźć dla nich miejsce w teoretycznej klasyfikacji, za to bardzo ładnie wpasowują się do szafy i do wielu codziennych odzieżowych aranżacji. Zostały rozpropagowane przez sieciówki odzieżowe, ale jeśli mają być naprawdę wysokiej jakości, to lepiej będzie przejrzeć oferty dobrych hurtowni swetrów damskich albo uderzyć bezpośrednio do producentów, którzy zwykle oferują ładniej wyglądające i lepiej uszyte swetry w cenach, które też są bardziej zachęcające niż kilkaset złotych za poliestrowy sweterek na lato. Dobre propozycje miewa też każdy importer swetrów damskich.

Zobacz również: Szorty damskie